XXIV Wystawa poplenerowa malarstwa "Park Kultur Świata"

W niedzielę 21 lipca 2019 r. tradycyjnie, jak co roku odbyła się Wystawa poplenerowa malarstwa zorganizowana przez Centrum Promocji Kultury w Drezdenku. Prace malarskie mogliśmy podziwiać w Parku Kultur Świata, w jego górnej części, przy fontannie wśród przepięknej przyrody.

W tym roku aby uwiecznić drezdenecką zabytkową architekturę, pejzaże oraz inne interesujące zakątki miasta spotkali się: Stanisław Dziadak - Witnica, Aleksander Garncarek - Błaszki, Ryszarda Głowacka-Langowska - Szczecin, Jerzy Griga – Gorzów Wlkp., Weronika Kapiczak - Drezdenko,  Lucyna Królicka - Witnica, Andrzej Langowski - Szczecin, Wanda Kudlaszyk – Gorzów Wlkp. , Renata Ligocka – Gorzów Wlkp., Aleksandra Liguda-Matonia - Radzionków, Magdalena Potaczek-Szwed - Bochnia, Dominika Suszczyńska-Matela - Piaseczno, Krzysztof Swaryczewski – Gorzów Wlkp., Sylwia Czupryńska-Peszel – Drezdenko.

Wspólna pasja, zamiłowania do malarstwa to cecha, która łączy wszystkich uczestników. Wymiana artystycznych doświadczeń, poglądów i koncepcji pomiędzy samymi artystami oraz między artystami a publicznością to wizytówka tego kulturalnego wydarzenia. Różnorodność powstałych dzieł i indywidualizm tworzenia sprawiły, że każdy z publiczności mógł znaleźć coś dla siebie. Wiele z nich trafi do różnych instytucji, biur, urzędów, a także na aukcje charytatywne. W ten sposób promują nie tylko talent artystów, ale również ziemię drezdenecką. Jest również rozsławiana w innych miejscach Polski i świata przez samych artystów z którymi ich dzieła „wędrują” między innymi do ich rodzinnych miast czy na organizowane przez nich wystawy. Niewątpliwie wzbogaca to życie kulturalne naszego miasta, czyniąc je coraz bardziej znanym w różnorodnych artystycznych środowiskach i nie tylko.

Coroczna organizacja przez Centrum Promocji Kultury w Drezdenku przyciąga coraz więcej osób, dla których malarstwo to życie, pasja oraz sztuka warta poświęcenia. Cieszy to nas ogromnie i mobilizuje do nieustannego dostarczania nie tylko mieszkańcom Drezdenka i okolic wspaniałych przeżyć, które można przedłużyć ...

Centrum Promocji Kultury w Drezdenku
Created by haiNET and Powered by Quick.CMS